18.4 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Paweł Wiśniewski nowym starostą białogardzkim

 

Podczas I sesji Rady Powiatu VII kadencji radni wybrali starostę białogardzkiego. Został nim Paweł Wiśniewski. Wybrano także skład Zarządu Powiatu, wicestarostę i przewodniczącego Rady.

2 maja odbyła się inauguracyjna sesja nowej Rady Powiatu Białogardzkiego. Nowo wybrani Radni złożyli ślubowanie i przystąpili do obrad. Pierwszym zadaniem był wybór przewodniczącego Rady. Został nim radny Michał Walkusz. Wybrano także dwóch wiceprzewodniczących: Jana Połuboczko i Marcina Matejko.

Nowym starostą Rada wybrała Pawła Wiśniewskiego, bezpartyjnego radnego nowej Rady Powiatu w Białogardzie.

Paweł Wiśniewski to ekonomista, menadżer, twórca i wieloletni dyrektor (2008-2022) Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Może pochwalić się m.in. kilkunastoletnim doświadczeniem w bezpośrednim zarządzaniu środkami publicznymi, pozyskiwaniu środków pozabudżetowych, realizacji i rozliczaniu projektów, zarządzaniu zespołami pracowników i współpracowników, organizacji przetargów. To twórca Białogardzkiego Uniwersytetu III Wieku, społecznik: prezes Stowarzyszenia Ponad Podziałami, szef Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „FABRYKA”, przez wiele lat organizator finałów WOŚP w Białogardzie,  pomysłodawca wielu inicjatyw kulturalnych i społecznych realizowanych do dziś w Białogardzie, organizator Dni Białogardu w latach 2009-2019. Nowy starosta białogardzki doświadczenie w pracy w administracji zdobył także pełniąc funkcję naczelnika wydziału edukacji, kultury, promocji i sportu Urzędu Miasta Białogard, a także naczelnika wydziału organizacji w Starostwie Powiatowym w Białogardzie. Doceniony m.in. odznaczeniami za wsparcie działalności m.in. Związku Sybiraków w Białogardzie oraz Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych czy nagrodą Burmistrza Białogardu za całokształt działalności na rzecz rozwoju kultury w Białogardzie.

Podczas pierwszej sesji wybrano także wicestarostę, został nim wskazany przez nowego starostę, Dominik Kołodziejski, który pełnił już tę funkcję z powodzeniem przez ostatnich kilka lat.

Nowa Rada wybrała także nowy Zarząd Powiatu Białogardzkiego, w którego skład weszli Paweł Wiśniewski, starosta białogardzki, Dominik Kołodziejski wicestarosta białogardzki, Izabella Strzałkowska (radna), Agnieszka Materko (radna), Mariusz Małecki (radny).

Po zakończeniu sesji nowo wybrany starosta białogardzki Paweł Wiśniewski powiedział:

Bardzo dziękuję za wszystkie oddane głosy poparcia (…) Przed nami po prostu praca, merytoryczna praca na rzecz mieszkańców, tak żebyśmy wszyscy za 5 lat mogli powiedzieć, że to była bardzo dobra kadencja dla naszego powiatu, że to były bardzo dobre decyzje, które rozwijają nasz powiat, sprawiają, że mieszkańcy czują się bezpiecznie, są zaopiekowani…

 

foto/źródło: Powiat Białogardzki

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj