0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Otwarcie nowego oddziału firmy KORPO Sp. z o.o. w Białogardzie

W Białogardzie otwarta została nowa siedziba firmy KORPO Sp. z o.o. To jeden z największych inwestorów w powiecie białogardzkim. Firma rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2021 roku, natomiast oficjalne otwarcie nastąpiło 9 czerwca 2022 r.

Podczas uroczystego otwarcia — Prezes firmy Alexander Kramer oraz dyrektor techniczny Hubert Wierzbicki zaprezentowali przedsiębiorstwo od środka. Obecnie firma zatrudnia około 50 pracowników, ale w przyszłości zamierza zwiększyć ilość zatrudnianych osób.

Firma KORPO Sp. z o.o. specjalizuje się w wytwarzaniu przekładni i zespołów napędowych, wykorzystywanych w maszynach rolniczych, budowlanych oraz w wózkach widłowych renomowanych marek. KORPO, jest światowym liderem w tej branży.

Dzięki pomocy Powiatu Białogardzkiego firma mogła rozpocząć swoją działalność w naszym mieście.

Początki ulokowania biznesu KORPO Sp. z o.o. w Białogardzie sięgają 2018 roku.
Ówczesny radny powiatowy Robert Madejski, jako prezes Białogardzkiego Invest-Parku podpisał z firmą przedwstępną umowę uruchamiającą tę ogromną inwestycję.

Powiat Białogardzki działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości m.in. w ramach Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych oraz Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego Invest-Park.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj