24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Otwarcie MC Donald’s w Białogardzie coraz bliżej, jednak mieszkańcy alarmują.

Otwarcie restauracji MC Donald’s w Białogardzie zbliża się coraz większymi krokami, jednak nasi czytelnicy zwracają uwagę, że o ile dotarcie autem do restauracji nie będzie stanowiło problemu, to piesza wycieczka w tym kierunku może być problemem.

Jak wskazuje nasz czytelnik „Fajnie, że w końcu powstaje ta restauracja w Białogardzie i już widać, że niedługo zostanie otwarta, jednak nie rozumiem, jak może tam nie być ani chodnika, ani przejścia dla pieszych, jak mam dotrzeć do restauracji, skoro nie mogę przejść?”

Rzeczywiście w tym momencie w nie ma ani przejścia dla pieszych ani chodnika prowadzącego bezpośrednio do restauracji.

Jednak warto tu zwrócić uwagę na obowiązujące przepisy. Zgodnie z treścią art. 11 i 13 ustawy prawo o ruchu drogowym, które regulują zasady poruszania się w takiej sytuacji.

Po pierwsze Pieszy jest obowiązany korzystać z drogi dla pieszych lub drogi dla pieszych i rowerów, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

Ponadto przechodzenie przez jezdnię lub drogę dla rowerów poza przejściem dla pieszych jest dozwolone na przejściu sugerowanym albo poza przejściem sugerowanym jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia dla pieszych, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

Pieszy może przejść poza przejściem dla pieszych, jeżeli nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów, oraz musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadłą do osi jezdni. Musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom; nie dotyczy to pojazdu, który skręca w drogę poprzeczną.

Osoby, które nieprzestrzegają powyższych zasad mogą zostać ukarane mandatem karnym.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj