8.8 C
Białogard
piątek, 29 marca, 2024

Ogromny sukces zapaśniczek z Karlina i Białogardu

21 Maja podczas odbywającego się w Bukareszcie turnieju zapaśniczego juniorek w zapasach kobiet „DUMITRU PÎRVULESCU & VASILE IORGA”, doskonale zaprezentowały się zawodniczki z powiatu białogardzkiego Natalia Walczak i Julia Nowicka

Natalia Walczak reprezentantka Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Karlinie, zdobyła złoty medal w kategorii juniorek do 50kg U-20, w swojej finałowej walce musiała zmierzyć się z obecną wicemistrzynią świata i brązową medalistką mistrzostw Europy w kategorii kadetek Svenją Jungo, zawodnicza z Karlina zwyciężyła 10:6, zapewniając sobie najwyższy stopień podium.

Julia Nowicka reprezentująca barwy AKS w Białogardzie zdobyła 3 miejsce w kategorii do 57 kg, w tzw. małym finale musiała zmierzyć się z inną reprezentantką Polski Patrycją Strzelczyk, z którą doskonale sobie poradziła, a tym samym zdobyła brąz w międzynarodowym turnieju w Bukareszcie.

Naszym reprezentantkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.