22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Ogromny sukces powiatu białogardzkiego – remont kościoła pw. NNMP w Białogardzie pewny

Milion złotych, tyle środków pozyskał powiat białogardzki na remont kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie.

Kościół Stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych, o ile nie najbardziej rozpoznawalny punkt miasta. Kościół został wybudowany w 1310 r. za czasów Bogusława IV,  konstrukcja niejednokrotnie została dotknięta pożarami, jednym z najbardziej tragicznych był ten z 1677 r.

Zachowanie tak ważnego dla Powiatu Białogardzkiego obiektu wymaga ogromnych nakładów finansowych. Powiat Białogardzki złożył wniosek do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, co zaowocowało uzyskaniem dofinansowania.

Jak podkreśla Piotr Pakuszto Starosta białogardzki W ramach zadania przeprowadzone zostaną pilne prace konserwatorskie i budowlane przy elewacji, która jest w złym stanie technicznym. Realizacja przedsięwzięcia wymaga złożonych technologicznie działań”.

Dziś 17 lipca po godzinie 8:00 w Starostwie Powiatowym w Białogardzie odbyło się spotkanie z udziałem proboszcza ks. Witolda Karczmarczyka, którego celem było omówienie kolejnych kroków dotyczących wyłonienia wykonawcy.

W ostatnich latach widzimy skuteczne działania powiatu na rzecz mieszkańców regionu, a planowany remont białogardzkiego kościoła jest tego doskonałym przykładem.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj