0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Odkryty basen w Białogardzie będzie zamknięty

źródło: https://iplywamy.pl/wp-content/uploads/2012/07/baseny-2011-6-800×600.jpg

W tym roku odkryty basen w Białogardzie będzie zamknięty. Głównym powodem są oszczędności. Dzięki temu, budżet miasta zaoszczędzi około 60 tys. złotych.

Jak uważa Radny Robert Borkowski jest to sytuacja nie do przyjęcia. Letnie baseny cieszą się w mieście bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Radny napisał w tej sprawie interpelację w celu wyjaśnienia sytuacji. Prezes Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Joanna Mierzyńska-Rdzanek wyjaśnia, że w wyniku rosnących cen energii elektrycznej i innych kosztów, spółka musi szukać oszczędności. Utrzymanie tych basenów jest dla BOSIRu bardzo kosztowne. „Baseny odkryte w Białogardzie są swego rodzaju marką, rozpoznawalną w regionie, ale miasto, posiadając nowoczesny basen kryty, nie może sobie pozwolić dziś na utrzymywanie dwóch pływackich obiektów. Mamy naprawdę świetną ofertę na pływalni krytej i zrobimy nowe promocje, by zwiększyć dostępność do naszego nowego obiektu” – dopowiada prezes BOSIR.

Spółka przygotowuje dla najmłodszych ofertę wakacyjną na krytej pływalni. Wszelkie informacje dostępne są na Facebooku Spółki oraz w siedzibie przy ul. Moniuszki 49.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj