16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Oddziały rehabilitacji w białogardzkim szpitalu. [WIDEO]

 

Wykwalifikowani fizjoterapeuci, zadowoleni pacjenci i wysokiej klasy sprzęt – tak działają oddziały rehabilitacyjne w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie.

Rehabilitacja to bardzo ważny element w procesie rekonwalescencji po operacjach czy poważniejszych urazach. Ogromną rolę odgrywają ćwiczenia z fizjoterapeutą.

Praca indywidualna z pacjentem wspomaga wyodrębnienie problemu, z jakim musimy się zmierzyć, wtedy jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią manualną technikę zabiegową.

Tak o swojej pracy, w opublikowanym przez Powiat Białogardzki materiale wideo, mówi Justyna Dunaj, koordynator działu fizjoterapii w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie.

W Regionalnym Centrum Medycznym przy ul. Chopina 29 w Białogardzie funkcjonują dwa oddziały rehabilitacji.

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, na którym pacjenci korzystają z całodobowej opieki. Fizjoterapeuci pomagają w rekonwalescencji m.in. po leczeniu operacyjnym w schorzeniach kości, czy urazach narządu ruchu.

Na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej personel medyczny zajmuje się przywróceniem pacjentowi utraconych funkcji w zakresie narządu ruchu, mowy i funkcji poznawczych.

Wszelkie niezbędne informacje na temat przyjęć, skierowań i proponowanych ćwiczeń znaleźć można na stronie RCM – http://szpitalbialogard.pl/

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj