0.9 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Nowy projekt Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

źródło: https://strzelanie.pzss.org.pl/

Każda osoba dorosła w wieku powyżej 26 roku życia może za darmo odbyć 9-godzinne szkolenie strzeleckie. 

Projekt „Strzelanie dla Każdego” jest realizowany w ramach konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Wspieranie upowszechniania strzelectwa”.

Zakłada przeszkolenie 3740 osób niezwiązanych ze strzelectwem z techniki strzelania budowy i działania broni sportowej oraz broni używanej w konfliktach zbrojnych XIX wieku.

Zajęcia odbywają się w 20-osobowych grupach. Aby wziąć udział w zajęciach, należy się zarejestrować przez formularz rejestracyjny w zakładce „Zapisy”. Grupy odbywają się od lipca do grudnia. Rejestracja na daną grupę rozpoczyna się 14 dni przed rozpoczęciem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program realizują Kluby Strzelectwa Sportowego zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Do realizacji zgłosiły się 43 kluby z 13 województw.

Program zajęć każdej z grup obejmuje:

1. Część teoretyczną: historię strzelectwa, zasady bezpieczeństwa na strzeonicy

2. Część praktyczną: pierwsza pomoc, budowę i zasady działania broni palnej i amunicji, omówienie konstrukcji używanych w konfliktach zbrojnych XXI wieku  na przykładzie broni typu AK- 47/AKM, M4/M16, Glock); składanie i rozkładanie broni palnej (na przykładzie broni typu AK-47/AKM, M4/M16, Glock); usuwanie zacięć, czyszczenie i konserwacja broni; techniki strzeleckie – postawa, celowanie, strzelanie; wymiana magazynków w broni palnej.

Więcej informacji na https://strzelanie.pzss.org.pl/

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj