4.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny dla białogardzkiego szpitala

5 nowoczesnych robotów wspierających pacjentów z oddziałów rehabilitacji neurologicznej i ogólnoustrojowej trafiło do szpitala w Białogardzie dzięki wsparciu powiatu białogardzkiego.

Roboty pomogą pacjentom jeszcze szybciej wrócić do zdrowia, a także będą stanowiły cenne wsparcie dla kadry szpitala. To kolejny z etapów planu poprawy infrastruktury szpitala. Urządzenia kosztowały blisko 1 mln 800 tys zł. A finansowanie pozyskano ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Nowy sprzęt, to roboty stacjonarne, mobilne, i tzw. egzoszkielety, czyli szkielety bioniczne do wzmacniania siły mięśniowej w chorobach niedowładu, chorobach Parkinsona, Alzheimera czy przy stwardnieniu rozsianym. To też urządzenia robotyczne do rehabilitacji przyłóżkowej, mobilnej, do kończyn dolnych i do górnych części ciała.

Z takich urządzeń korzysta m.in. słynna klinika Budzik.

Ten nowoczesny sprzęt zapewnia nie tylko perspektywiczną rehabilitację, ale jest też dużym ułatwieniem dla personelu szpitala.

W pozyskanie dofinansowania dla szpitala zaangażowane były zarówno władze RCM w Białogardzie, jak i pracownicy.

O pozyskaniu nowoczesnych urządzeń poinformował na swoim profilu na Facebook pan Piotr Pakuszto Starosta Białogardzki, który złożył podziękowania osobom zaangażowanym w proces:

„Serdecznie dziękuję i gratuluję prezesowi RCM p. Piotrowi Skaskiewiczowi oraz całemu zespołowi zaangażowanemu w pozyskanie środków i nowoczesnych urządzeń – p. Krystynie Janowskiej, p. Justynie Dunaj oraz p. Łukaszowi Sołtysiakowi”.

Liczymy, że już niedługo pacjenci skorzystają z tego sprzętu i białogardzki oddział rehabilitacyjny ponownie będzie jednym z najlepszych w regionie, a być może w całym kraju.

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj