18.8 C
Białogard
środa, 19 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Nowoczesny sprzęt do rehabilitacji w białogardzkim szpitalu

Pacjenci oddziałów rehabilitacji w szpitalu w Białogardzie korzystają już z 5 najnowocześniejszych urządzeń robotycznych. Sprzęt wspiera prace fizjoterapeutów, a pacjentom pozwala szybciej wracać do zdrowia.

Urządzenia pracują już od ponad 2 miesięcy. Trzy z nich znajdują się na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, pozostałe dwa na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Pacjenci chętnie korzystają z urządzeń czerpiąc korzyści zdrowotne i satysfakcję z efektów terapii. To również duże wsparcie dla fizjoterapeutów, którym sprzęt pozwala zbierać dokładniejsze dane na temat postępów rehabilitacji pacjenta.

Nowe urządzenia zakupione zostały dzięki środkom  z subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego w ramach Funduszu Medycznego z Ministerstwa Zdrowia. Regionalne Centrum Medyczne pozyskało najwyższą możliwą kwotę w wysokości 1 800 000 zł.

Jak podkreśla starosta białogardzki Piotr Pakuszto, w ostatnim czasie udało się zrealizować szereg inwestycji w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie, które służą nie tylko pacjentom z powiatu białogardzkiego. Z nowoczesnej rehabilitacji w białogardzkim szpitalu korzystają także pacjenci z całego województwa zachodniopomorskiego.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj