6.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Nowe sale i łóżka dla pacjnetów CORDY

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego CORDA białogardzkiego szpitala już korzystają z nowych sal. To efekt najnowszej inwestycji RCM i Powiatu Białogardzkiego.

Wczoraj w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie odbył się briefing prasowy z udziałem prezesa RCM Piotra Skaskiewicza, starosty białogardzkiego Piotra Pakuszto i wicestarosty Dominika Kołodziejskiego. Poinformowano o uruchomieniu nowych sal dla oddziału CORDA.

Szpital zyskał 20 nowych łóżek, sale wyposażone w nowoczesne rozwiązania, dostosowane do potrzeb pacjentów.
Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu z Polskiego Ładu w kwocie 4 551 750 zł oraz dofinansowaniu przez Powiat Białogardzki w kwocie 800 000 zł.

Co ważne, w ramach wyżej wymienionych środków zrealizowano także Instalację Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczy w całym budynku RCM przy ul. Chopina oraz izolatkę na Oddziale Dziecięcym z pełną wentylacją mechaniczną.

Ponadto poinformowano o przystąpieniu Powiatu Białogardzkiego do rozstrzygania konkursu na realizację inwestycji w budynku przy ul. Szpitalnej. To właśnie tam w niedalekiej przyszłości ma powstać nowy Zakład-Opiekuńczo Leczniczy na 120 łóżek.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj