16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Nowa spółka zbuduje mieszkania w Białogardzie

Na najbliższej sesji Rady Miasta w Białogardzie, prawdopodobnie zostanie podjęta uchwała powołująca nową spółkę, która zajmie się budową mieszkań w Białogardzie. 

Spółka ma nosić nazwę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Udziałowcem spółki na zasadach określonych w ustawie ma być oprócz miasta Białogard Krajowy Zasób Nieruchomości.

Krajowy Zasób Nieruchomości jest państwową osobą prawną utworzoną na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2017 roku o Krajowym Zasobie Nieruchomości, nowelizowanej Ustawą z dnia 13 czerwca 2019 roku o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw.

Nadrzędną misją Instytucji jest realizowanie obowiązku prowadzenia przez władze publiczne polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

Do najważniejszych zadań KZN należy m.in. gospodarowanie nieruchomościami wchodzącymi w skład Zasobu, tworzenie warunków do zwiększenia dostępności mieszkań, podejmowanie działań mających na celu realizację inwestycji mieszkaniowych, tworzenie warunków ułatwiających powstawanie mieszkań gminnych i in

Nowopowstała spółka ma zająć się budową i wynajmem mieszkań o umiarkowanym czynszu.

Część środków na objęcie udziałów w spółce przez miasto Białogard zostanie udzielona przez Ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego ze środków wsparcia Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w kwocie 3 mln zł.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj