24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Niemal po pół roku bezczynności, balustrady na moście na połczyńskiej mogą zostać przebudowane.

W grudniu 2022 roku doszło do uszkodzenia betonowej balustrady mostowej na moście przy ulicy Połczyńskiej. Dopiero teraz ogłoszono zamówienie publiczne na wymianę balustrad mostowych w tym miejscu.

Betonowe barierki na moście na  ul. Połczyńskiej są charakterystycznym elementem architektury miasta, który niedługo może zniknąć.

Wszystko w wyniku zdarzenia, które miało miejsce pod koniec grudnia 2022 roku, o którym informowaliśmy, przy okazji słabego zabezpieczenia tego miejsca. Później pojawiła się tam siatka zabezpieczająca, która jest tam do dziś.

Dopiero po niespełna pół roku od uszkodzenia balustrady miasto zdecydowało się na ogłoszenie zamówienia publicznego na „wymianę balustrad mostowych” w tym miejscu.

Miasto na ten na ten cel chce przeznaczyć nie więcej jak 130 tys. zł, a termin składania ofert mija 19 maja.

Nie każdy mieszkaniec będzie jednak zadowolony z tego, jak będzie miał wyglądać nowy most. Ci, którzy liczyli na renowację mostu będą zawiedzeni, ponieważ stare betonowe barierki mają zostać zdemontowane, a na ich miejsce mają się pojawić nowe metalowe zgodnie z poniższym projektem.

Tym sposobem zniknie kolejny charakterystyczny punkt w Białogardzie, podobnie jak miało to miejsce z mostem na ulicy Świdwińskiej.

źródło: BIP Miasto Białogard

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj