18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Moniuszki i Piastów będą przebudowane

foto: Miasto Białogard

Umowę na realizację tej inwestycji Miasto Białogard podpisało w lipcu 2022. Po blisko roku przekazano plac budowy wykonawcy. Prace mają niebawem ruszyć.

Inwestycja obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni i zatok autobusowych, chodników i zjazdów z sąsiadujących posesji wraz z budową miejsc postojowych. Ponadto przebudowę sieci instalacji oświetlenia drogowego oraz budowę sieci instalacji kanalizacji deszczowej.

To wyczekiwana przez mieszkańców Białogardu inwestycja. Jednak kontrowersje w mediach społecznościowych budzi temat wycinki drzew rosnących przy jezdni. Miasto informuje o planowanej wycince 137 drzew, które  znajdują się w kolizji z planowaną inwestycją. Sprawa budzi skrajne emocje, zwłaszcza wśród mieszkańców Moniuszki i Piastów. Miasto Białogard deklaruje jednak, że wykonane zostaną nasadzenia zastępcze w ilości 100 drzew.

Na czas realizacji inwestycji wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie przedsięwzięcia, która będzie się wiązać ze zmianą tras autobusów komunikacji miejskiej oraz drogą dojazdu do Szpitala Powiatowego w Białogardzie.

Całkowity koszt inwestycji to 8 028 776,24 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 4 980 000,00 zł.

Remont ulic ma planowo zakończyć się w maju przyszłego roku.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj