4.9 C
Białogard
wtorek, 5 marca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Mieszkańcy Karścina otrzymają świetlicę.

Gmina Karlino otrzyma dofinansowanie na budowę świetlicy w Karścinie. Gminie Karlino przyznano promesę wstępną na ma budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Karścino w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja szósta – PGR.

W szóstej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować w tej edycji wynosiła maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy popegeerowskiej to 2 proc.).

Gmina Karlino otrzymała dofinansowanie na projekt pn. ” Budowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Karścino, gm. Karlino”

W ramach realizacji projektu

zaplanowana jest budowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Karścino w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Celem jest podniesienie jakości infrastruktury spełniającej funkcję kulturalną i społeczną w miejscowości. Realizacja projektu umożliwi mieszkańcom wsi dostęp do nowej oferty z zakresu kultury oraz zapewni ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Obiekt będzie pełnił funkcje spotkań dla mieszkańców, miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży.

Obiekt do swojego zasilania ma wykorzystywać odnawialne źródła energii (pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna). W obiekcie zostanie zamontowane oświetlenie LED, a cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Przewidywana wartość inwestycji to 1.999.980,00 zł.

źródło: Karlino.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj