24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Miasto ma problem z wyłonieniem realizatora budowy dróg rowerowych

drogi rowerowe w Białogardzie
Źródło: pixabay.com

Miasto Białogard znów ma problem z wyłonieniem realizatora kolejnego zamówienia publicznego, teraz chodzi o drogi rowerowe. 

5 sierpnia upłynął termin na składanie ofert na realizację zamówienia publicznego „Budowa drogi rowerowej na terenie miasta Białogard”.

Jest to już 3 ogłoszenie, które dotyczy tego zamówienia publicznego, do pierwszego z 1 czerwca 2022 roku nie zgłosiła się żadna firma, która zrealizowałaby to zadanie.

Do drugiego ogłoszenia z 27 czerwca zgłosiła się jedna firma. Zaproponowała ona wyższą cenę od planowanej o ponad 735 tys. zł  (planowano wydatki na poziomie 1,5 mln zł). Firma zaproponowała również 60-miesięczną gwarancję. Przetarg unieważniono ze względu na przekroczenie planowanej kwoty wydatków.

Obecnie 5 sierpnia mieliśmy 3 przetarg, w którym ponownie wpłynęła jedna oferta. Nowa oferta jest nie tylko droższa od tej złożonej 27 czerwca, ale również z krótszym okresem gwarancji. Firma biorąca udział w przetargu zaproponowała realizację zadania za 2 mln 300 tys. zł, a okres gwarancji wynosi minimalne wymagane przez miasto 36 mc.

Zaznaczamy, że miasto dalej chce przeznaczyć na realizację tego zadania 1,5 mln zł. Pytanie, czy przetarg znów zostanie unieważniony, czy może teraz znajdą się w budżecie środki na jego realizację.

Pamiętajmy jednak, że znalezienie takiej kwoty w budżecie nie jest proste i trzeba zdecydować, które inwestycje mają charakter priorytetowy.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj