0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Miasto chce wyłączać oświetlenie ulic w nocy, czy słusznie?

źródło: Facebook Miasto Białogard

Na profilu Facebook Miasta Białogard pojawiła się „ankieta” pytająca mieszkańców o wyłączanie oświetlenia nocą. Może są inne sposoby na szukanie oszczędności ?

Zacznijmy od tego, że w wielu miejscach miasta latarnie świecą zamiast na ulicę, to na drzewa. Często nieprzycięte i zaniedbane korony drzew w mieście, zmniejszają przenikanie światła, przez co ulice i chodniki są niedoświetlone. W ankiecie możemy głosować czy chcemy wyłączania oświetlenia w godz. 23:00-4:00, czy wyłączenia co drugiej latarni na stałe. Wielu mieszkańców miasta wraca lub udaje się do pracy w tych godzinach, więc ta propozycja wydaje się być niezasadna. Zanim miasto wyłączy 50% latarni, powinno w pierwszej kolejności dokonać przeglądu latarni i poprawić wydajność oświetlenia.

Oczywiste jest, że wzrost cen energii elektrycznej i gazu powoduje szukanie oszczędności. Czytając komentarze mieszkańców na profilach społecznościowych, którzy piszą, że może warto byłoby zacząć od obniżenia wynagrodzenia Burmistrza, lub zmniejszenia diety radnym, także zastanawiamy się nad innymi formami oszczędności.

Może nasi Czytelnicy mają inne propozycje na szukanie oszczędności ? Czekamy na Wasze pomysły w komentarzach.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj