21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Miasto Białogard skasuje duże inwestycje

źródło: https://bialogard.info/

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta w Białogardzie, dojedzie do podjęcia uchwały określającej zmiany w budżecie miasta w 2022 roku. Uzasadnienie projektu uchwały wskazuje, które z planowanych inwestycji w 2022 roku nie zostaną wykonane.

Planowane zmiany bardzo mocno dotykają inwestycji drogowych w Białogardzie, kosztem dróg dojazdowych na terenie Białogardu, przebudowy ul. Moniuszki i Piastów, a także rezygnacji z parkingu na ul. Malinowskiego dojdzie do przebudowy ul Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1-go Maja do skrzyżowania z ul. Władysława Sikorskiego.

Niemniej należy zaznaczyć, że dalej w Białogardzie będą powstawały drogi rowerowe, na co Białogard wyda niemal 690 tys. zł.

Kolejną istotną zmianą w budżecie jest rezygnacja przez miasto z modernizacji dachów przedszkoli miejskich Nr 1 i Nr 3 w Białogardzie, na ten cel miasto przeznaczyło uprzednio 350 tys., z tej kwoty pozostanie zaledwie ok. 32700 zł, co wskazuje, że przeprowadzone zostaną tylko niezbędne prace konserwacyjne istniejącego zadaszenia.

Oszczędności mają pozwolić na modernizację dachu w szkole podstawowej nr 3, który jak się zdaje, okazał się o 140 tys. droższy, niż pierwotnie zakładano (zmiana z 205 tys. do 345 tys. zł).

Z budżetu w znacznej części wypadają również inwestycje związane z oświetleniem drogowym, a także budową placów zabaw.

Na planowanych zmianach miasto Białogard chce zaoszczędzić 1.715.000 zł.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj