16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Mężczyzna ugrzązł podczas spaceru z psem

24 lutego około godziny 11:47 ratownicy powiatowego WOPR otrzymali zgłoszenie z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego WOPR o mężczyźnie, który wpadł do wody w pobliżu wałów na rzece Parsęcie w kierunku elektrowni wodnej w Rościnie.

Po przyjeździe na miejsce WOPR Powiatu Białogardzkiego okazało się, że mężczyzna utknął w terenie bagiennym. Do zdarzenia doszło podczas spaceru z psem. W pewnym momencie pies wpadł do wody, a mężczyzna próbował go wyciągnąć, niestety sam także utknął ze względu na właściwości podłoża.

Na szczęście na miejscu był również wędkarz, który pomógł poszkodowanemu wydostać się na brzeg.

Mężczyznę ze znacznym wychłodzeniem przetransportowano na drogę utwardzoną, gdzie czekał już na niego Zespół Ratownictwa Medycznego.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza WOPR Powiatu Białogardzkiego mogła szybko zlokalizować miejsce zdarzenia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii w tym aplikacji „Ratunek” oraz Bezzałogowego Statku Powietrznego.

Na miejscu zgłoszenia błyskawicznie oprócz WOPR i ZRM przyjechali równiez strażacy z KP PSP w Białogardzie, którzy w razie konieczności mieli ze sobą łódź.

Zdjęcia: GRUPA Poszukiwawczo-Ratownicza WOPR Powiatu Białogardzkiego/ facebook.com

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj