10.8 C
Białogard
wtorek, 21 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

MARKO obchodzi 20 urodziny

foto: Powiat Białogardzki

Od 20 lat w Białogardzie szczególną misję artystyczno-kulturalno-edukacyjną prowadzi Teatr Lalek MARKO. Ciekawe scenariusze, piękne lalki, scenografie i wyjątkowe piosenki oraz oprawa wizualna od lat oczarowują białogardzką publiczność. 12 października Teatr świętował hucznie swój jubileusz.

20-lecie teatru miało miejsce w CKiSE, składało się z dwóch odsłon: scenicznej, gdzie sam autor wraz z Pawłem Wiśniewskim opowiedzieli publiczności o kolejach teatralnej podróży na przestrzeni lat oraz z wernisażu lalek, a także i plakatów do przedstawień, które również wyszły spod ręki twórcy Teatru Marko. Miłym akcentem był jubileuszowy tort.

„Marko” to dzieło Marka Kopczyńskiego, białogardzkiego artysty. Dzieło oryginalne w tej skali i przestrzeni w Polsce, co ważne współtworzone wyłącznie przez białogardzian.
Białogardzki artysta tworzy scenariusze zarówno na kanwie światowej klasyki bajek jak i w oparciu o lokalne miejsca i wydarzenia krzesząc z nich baśniowe opowieści. Dodajmy, że Marek Kopczyński komponuje także muzykę i pisze piosenki do każdego spektaklu. Jego autorstwa są również lalki i scenografie do każdego przedstawienia.

Lalkarski teatr jest również przedsięwzięciem międzypokoleniowym oraz aktywizującym osoby z niepełnosprawnościami.

Co ważne, spektakle wyczarowane przez zespół teatru lalek obejrzało już tysiące najmłodszych widzów. W przygotowaniu jest już kolejna bajka!

źródło/foto: Powiat Białogardzki

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj