18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Manufaktura Spożywcza – ruszyły prace!

Z początkiem tygodnia na placu budowy przy ul. Kołobrzeskiej pojawił się ciężki sprzęt. Ruszyła realizacja wielkiej inwestycji pod nazwą Manufaktura Spożywcza.

W sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego w Białogardzie, firma MATEXIM, która wygrała przetarg na realizację zadania Powiatu Białogardzkiego, rozpoczęła prace ziemne. Finalnie ma tutaj powstać Manufaktura Spożywcza składająca się z nowoczesnego zaplecza do produkcji regionalnej żywności, sklep oraz stylowa restauracja promująca i wspierająca dystrybucję lokalnych produktów.

Jak podkreślił starosta białogardzki Piotr Pakuszto na swoich mediach społecznościowych:

Niezmiernie cieszę się, że nasz projekt nabiera realnych kształtów. Z doskonałych lokalnych produktów będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu białogardzkiego, ale również turyści. 

Na tę inwestycję Powiat Białogardzki pozyskał 6 mln 800 tys. złotych dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład, skierowanego do mieszkańców terenów po byłych PGR-ach.
Wkład z powiatowego budżetu to ok. 15% całkowitych kosztów inwestycji, które wynoszą blisko 8 mln zł.
Prace budowlane mają zostać sfinalizowane do końca lipca 2024 roku.
Przypomnijmy, że manufaktura spożywcza ma wesprzeć branżę rolno-spożywczą w naszym regionie. Jest to nowa forma wsparcia dla osób przedsiębiorczych i kulinarnie uzdolnionych. W ten sposób skrócony zostanie również łańcuch dostaw pomiędzy producentem a konsumentem.
Warto również dodać, że Powiat Białogardzki pozyskał środki na budowę manufaktury rolniczej, która razem z realizowaną już manufakturą spożywczą, stanie się uzupełnieniem oferty współpracy dla rolników.
- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj