21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Manufaktura spożywcza – plac budowy przekazany. [FOTO]

foto: Piotr Pakuszto Starosta Białogardzki/ facebook.com

Dziś przekazano plac budowy pod Manufakturę spożywczą. Prace ruszą niebawem, a zakończyć mają się w lipcu 2024 roku. Manufaktura była tematem porannej audycji radiowej na żywo nadawanej z Białogardu

Manufaktura spożywcza zostanie wybudowana w Białogardzie przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego. Dziś starosta białogardzki Piotr Pakuszto wraz z wicestarostą Dominikiem Kołodziejskim, posłem Czesławem Hocem oraz radnymi Rady Powiatu Białogardzkiego, podczas konferencji prasowej, przekazali plac budowy wyłonionej w przetargu białogardzkiej firmie MATEXIM.

Manufaktura spożywcza była także tematem przewodnim plenerowego studio „Na Dobry Dzień” Polskiego Radia Koszalin. Od godz. 10:00 zaproszeni przez dziennikarzy goście, m.in. starosta białogardzki, opowiadali o nowej inwestycji w Białogardzie

Przypomnijmy, że na tę inwestycję Powiat Białogardzki pozyskał 6 mln 800 tys. złotych dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład, skierowanego do mieszkańców terenów po byłych PGR-ach. Wkład z powiatowego budżetu to ok. 15% całkowitych kosztów inwestycji, które wynoszą blisko 8 mln zł.

Manufaktura ma wesprzeć branżę rolno-spożywczą w naszym regionie. Jest to nowa forma wsparcia dla osób przedsiębiorczych i kulinarnie uzdolnionych. Inwestycja ma pomóc przedsiębiorczym mieszkańcom z terenów popegeerowskich, którzy zajmują się przetwórstwem spożywczym w swoich domach. Dla nich to właśnie powstanie specjalne miejsce przetwarzania i sprzedaży tych produktów. W ten sposób skrócony zostanie również łańcuch dostaw pomiędzy producentem a konsumentem.

źródło i foto: Piotr Pakuszto Starosta Białogardzki/ facebook.com

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj