18.4 C
Białogard
sobota, 22 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Manufaktura Rolnicza! Konferencja w sprawie nowej inwestycji Powiatu Białogardzkiego

Manufaktura rolnicza ma stworzyć nowe możlwości dla rolników z Powiatu Białogardzkiego i przynieść korzyści dla konsumentów. O nowej inwestycji rozmawiano podczas konferencji prasowej.

20 września odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto wraz z wicestarostą Dominikiem Kołodziejskim, posłem Czesławem Hocem oraz Anną Rydzkowską rolniczką z Tychowa, członkinią Izby Rolniczej w Szczecinie.

Starostwo Powiatowe w Białogardzie pozyskało ponad 4 mln. 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład na przeciwdziałanie wykluczeniu mieszkańców terenów poPGR-owskich.

Dzieki tym środkom powstanie na terenie powiatu Manufaktura Rolnicza, która razem z realizowaną już Manufakturą Spożywczą, stanie się uzupełnieniem oferty współpracy dla rolników . Mieszkańcy zyskają łatwy dostęp do wysokiej jakości produktów mięsnych lokalnych producentów.

Jak podkreśla starosta Piotr Pakuszto, zarządzać manufakturą będą sami rolnicy. Będą więc decydować o cenach własnych produktów, a z tego korzyści czerpać mają konsumenci. To nowatorskie podejście, dotychczas niespotykane w naszym kraju.

Manufaktura ma ruszyć w 2025 roku.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj