22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Mały festiwal filmowy Integracja Ty i Ja dziś w Tychowie

Już dziś 18 października w gminie Tychowo mieszkańcy będą mogli zobaczyć niesamowite widowisko w ramach „małego festiwalu filmowego Integracja Ty i Ja”.

Od rana od godz. 11:00 rozpocznie się projekcja dla szkół Gminy Tychowo, podczas której dzieci zobaczą spektakl przygotowany przez podopiecznych Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego NOREW – Teatr Recepta z Kowalek, a później o 11:3- Film „Dzieci i Ryby”.

Póżniej o 17:00 rozpocznie się część dla mieszkańców Gminy Tychowo podczas której również wystawiony zostanie spektakl przygotowany przez Teatr Recepra z Kowalek, a później film „Ściany Życia”.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od 2003 roku łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób z niepełnosprawnością i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

W latach 2003 – 2021 pokazaliśmy niemal 780 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak „W stronę morza” (reż. Alejandro Amenábar), „Motyl i skafander” (reż. Julian Schnabel), „Nietykalni” (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), „Dziewczyna z szafy” (reż. Bodo Kox), „Chce się żyć” (reż. Maciej Pieprzyca) czy „Nasza klątwa” (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.

Współpracujemy z instytucjami, fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami i osobami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach Polski organizują lokalni animatorzy kultury, a festiwalowe filmy wyświetlają kina studyjne w kilkunastu największych miastach.

Sześciokrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim, a także z wizytami studyjnymi w Londynie, Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji, Litwie. W 2019 roku dołączyliśmy do europejskiej sieci dostępnych festiwali filmowych Be-In.

W 2016 roku EFF Integracja Ty i Ja otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj