2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kradzież infrastruktury nieczynnego zakładu ELTRA w Białogardzie

źródło: zdj. Maciej Frankowski

W dniu 29 sierpnia 2022r, dokonano zatrzymania na gorącym uczynku sprawcy kradzieży elementów metalowych w obiektach znajdujących się na terenie nieczynnego zakładu „Eltra”.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymali informacje o szabrowniku dokonującym kradzieży elementów infrastruktury w zakładowych budynku. Policjanci zdołali zaskoczyć sprawcę w trakcie wycinania kabli instalacji elektrycznej i innych metalowych elementów wyposażenia obiektu, przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu białogardzkiego. Jak ustalono w toku dalszych czynności, sprawca dokonywał już wcześniej kradzieży na terenie „Eltry”. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono szereg zarzutów dotyczących dokonania przestępstw określonych w art. 278§1 kodeksu karnego. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Teren po byłym zakładzie „Eltra”, z ramienia Skarbu Państwa, zarządzany jest przez Starostwo Powiatowe w Białogardzie.

Z naszych informacji wynika, że zgłoszenie kradzieży dokonała pracownica urzędu, dokonująca okresowej kontroli mienia Skarbu Państwa.

źródło: bialogard.policja.gov.pl

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

1 KOMENTARZ

  1. Rozpierniczyli większość zakładów pracy w Białogardzie.
    Po Mleczarni nie ma śladu.
    Zamiast to wyremontować i oddać do użytku to niszczeje i straszy tak samo jak wieża ciśnień. Komuś w końcu zwali się to na łeb i dopiero będzie płacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj