21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kradli prąd, teraz za to odpowiedzą

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KPP Białogard ujawnił nielegalny pobór energii elektrycznej na terenie miasta Białogard. Mieszkańcy lokali, w których ujawniono bezprawne podłączenie, korzystali z prądu z pominięciem licznika. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego procederu, a nielegalna instalacja została już zlikwidowana. Podejrzewanym w tej sprawie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KPP Białogard ustalił, że na terenie dwóch posesji na terenie miasta Białogard dochodzi do kradzieży prądu. Po sprawdzeniu okazało się, że mieszkające pod wskazanymi adresami osoby bezprawnie korzystają z poboru prądu, poprzez przyłącza pomijające układy pomiarowe. W chwili kontroli do nielegalnej sieci elektrycznej we wskazanych mieszkaniach wpięte były lodówka, czajnik elektryczny, światło wewnętrzne, telewizor oraz pralka.

Wszelkie czynności sprawdzające wykonywane były wraz z pracownikami firmy „ENERGA”, którzy zlikwidowali nielegalną instalację elektryczną. Właściciele mieszkań przyznali się do tego , iż samodzielnie wykonali nielegalne przyłącza energii.

Kradzież energii elektrycznej kwalifikowana jest jako przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Osoby, które tego dokonują, muszą również liczyć się z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem.

źródło i opracowanie: KPP Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj