21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kontrola trzeźwości z pościgiem w tle.

źródło: pixabay.com

Działania trzeźwość prowadzone są cyklicznie na terenie powiatu białogardzkiego. Dzisiaj jeden z kierujących po przeprowadzonej kontroli drogowej podjął próbę oddalenia się z niej mimo wydanego wcześniej przez policjantów polecenia do zjazdu w wyznaczone miejsce. Teraz odpowie za to przed Sądem.

Dzisiaj w trakcie trwania działań „Trzeźwość” funkcjonariusze ORD KPP Białogard zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi, który został poddany badaniu urządzeniem Iblow z wynikiem pozytywnym.

Po przeprowadzonym badaniu, mimo wcześniej wydanego przez funkcjonariuszy ORD KPP Białogard polecenia zjazdu w wyznaczone miejsce 36-latek podjął próbę oddalenia się z miejsca prowadzonej kontroli.

Policjanci natychmiast udali się w pościg za kierującym pojazdem marki Audi, podczas którego wielokrotnie dawali sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania się, na co 36-letni kierujący nie reagował.

Po zajechaniu drogi ww. kierującemu przez funkcjonariuszy ORD KPP Białogard mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Badanie przeprowadzone na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,20 promila.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do KPP Białogard celem przeprowadzenia z nim czynności w związku z popełnionym przez niego przestępstwem z art.178b kk. Ponadto mieszkańcowi powiatu białogardzkiego zostało zatrzymane prawo jazdy.

źródło i opracowanie: KPP Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj