18.4 C
Białogard
sobota, 13 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Koncerty Patriotyczne w regionie

Zbliża się 11 listopada, czyli Dzień Niepodległości. Z tej okazji Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto wystąpi w regionie z koncertami patriotycznymi.

Główny Koncert Patriotyczny odbędzie się 12 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie. Oprócz chóru wystąpią także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Białogardzie. Chórowi akompaniować będzie Natalia Falęcka, na skrzypcach zagra Paweł Melion.

W koncercie usłyszymy oczywiście najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, niepodległościowe. Chcemy w tym roku czynnie włączyć publiczność we wspólny śpiew, dlatego podczas koncertu wyświetlane będą na rzutniku teksty najbardziej popularnych utworów – mówi Paweł Mielcarek – dyrygent białogardzkiego chóru.

Na zaproszenie Wójta Gminy Białogard Jacka Smolińskiego zespół wystąpi także z koncertem kameralnym 10 listopada o godz. 18:00 w świetlicy w Redlinie, natomiast na zaproszenie radnego z Karlina Krzysztofa Bednarza oraz proboszcza tamtejszej parafii ks. Dariusza Rataja chór wystąpi 11 listopada o godz. 18:00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Karlinie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Patronat honorowy nad koncertami objął Piotr Pakuszto – starosta białogardzki.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj