10.8 C
Białogard
wtorek, 21 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Koncert Chórów Polonijnych w Białogardzie

W piątek o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie odbędzie się koncert 5 chórów polonijnych.

W tym roku do Koszalina przyjechało prawie 100 chórzystów z Białorusi, Ukrainy, Armenii i Francji. Jak podkreślali, to dla nich ogromna radość i wyróżnienie: – Jest to dla nas bardzo ważny, wzruszający czas. Z wielką przyjemnością tu przyjeżdżamy.

Światowy Festiwal Chórów Polonijnych odbywa się co trzy lata. Dyrektor festiwalu Paweł Mielcarek przypomniał w czasie inauguracji, że wydarzenie ma ponad 50-letnią tradycję, a organizowane jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. – Dziś przyjeżdżają do nas wnuki i dzieci tysięcy chórzystów, którzy odwiedzali nas przez pół wieku. Oni kultywują nasze tradycje i pieśni w innych krajach – dodał.

Profesor Elżbieta Wtorkowska, wykładowczyni w studium dyrygentów chórów polonijnych w ramach festiwalu podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem poziomu, jaki reprezentują tegoroczni uczestnicy festiwalu: – Chóry mają swój repertuar, ale przygotowujemy również utwory realizowane przez wszystkie zespoły, tutti. Na przygotowanie mamy trzy dni, ale z takim poziomem będzie to czysta przyjemność.

W koncercie weźmie udział także Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto.
Patronat honorowy nad koncertem objął Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj