18.4 C
Białogard
sobota, 13 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kolumbarium na cmentarzu w Pękaninie

źródło: Facebook Miasto Białogard

Na cmentarzu w Pękaninie powstało kolumbarium. W ramach inwestycji zbudowano 48 nisz. W każdej z nich pomieszczą się maksymalnie 4 urny. Koszt inwestycji to około 100 tys. złotych. Kolumbarium to ściana pamięci, która pełni funkcję grobowca. Jest miejscem upamiętnienia i pochówku skremowanych ciał zmarłych.

Pomysł budowy kolumbarium powstawał już w głowie burmistrza poprzedniej kadencji, jednak w tamtych czasach nie udało się jeszcze zrealizować tej inwestycji. Kolumbaria powstają na cmentarzach w całej Polsce. Zainteresowanie takim rozwiązaniem pochowania szczątków naszych bliskich jest coraz większe. Z uwagi na oszczędności i ekonomię. Realizacją inwestycji zajął się Zakład Pogrzebowy ONYKS. Oferta budowy złożona przez tego inwestora była najkorzystniejsza. Zainteresowanie kolumbarium w Białogardzie jest bardzo duże – mówi przedstawiciel firmy Onyks. To pierwsze, ale zapewne nie ostatnie kolumbarium w Białogardzie – dodaje.
Kolumbarium stanęło wzdłuż głównej alei cmentarza. Czy lokalizacja inwestycji jest dobra? Okaże się w praktyce. Być może kolejne inwestycje staną w innych miejscach nekropolii.
- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj