5 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Kolejny sukces Wiktorii Chołuj z Białogardu

Wiktoria Chołuj wychowanka AKS w Białogardzie, znów udowadnia, że należy do ścisłej światowej czołówki zapaśniczej w stylu wolnym w kategorii 68 kg. 23 czerwca zawodniczka zaliczyła bardzo udany występ na mocno obsadzonym turnieju Matteo Pellicone odbywającym się w Rzymie.

Wiktoria Chołuj wywalczyła 3-miejsce na turnieju odbywającym się we Włoszech, w małym finale pokonała Węgierkę Noémi Szabados,

W drodze do medalu Wiktoria musiała zmierzyć się w bratobójczym pojedynku z Natalią strzałką, pokonując ją 5-2 (1/4 finału), później w półfinale uległa 5-2 zwyciężczyni kategorii Ukraince Alli Belinskiej. Ostatecznie wygrała pojedynek o trzecie miejsce z Węgierką 4-2.

Dziś na macie zobaczymy Zbigniewa Baranowskiego, który również może powalczyć o medal w tym mocno rozstawionym turnieju.