4.9 C
Białogard
wtorek, 5 marca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kolejne miliony dla powiatu białogardzkiego

Dziś na profilu Facebook pana Piotra Pakuszto starosty powiatu białogardzkiego pojawiła się informacja o środkach, które powiat pozyskał na przeciwdziałanie wykluczeniu mieszkańców terenów poPGR-owskich.

Środki w kwocie 4 mln 802 tys. złotych pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i przeznaczone zostaną na Manufakturę Rolniczą, która razem z realizowaną już Manufakturą Spożywczą, stanie się uzupełnieniem oferty współpracy dla rolników z naszego Powiatu. Mieszkańcy zyskają łatwy dostęp do wysokiej jakości produktów mięsnych lokalnych producentów.

Oba projekty – Manufaktura Spożywcza oraz Rolnicza – będą komplementarnym wsparciem dla przedsiębiorców oraz rolników Powiatu Białogardzkiego. Stworzą ponadto atrakcyjną ofertą rodzimych produktów dla mieszkańców powiatu i regionu.

Przewidywana wartość inwestycji to 4 900 000 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład wyniesie 4 802 000 zł.

Przetarg na budowę Manufaktury Rolniczej ogłoszony zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Obiekt ma powstać do grudnia 2025 roku.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj