poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Kolejna runda rozgrywek piłkarskich za nami

źródło: pixabay.com

Ostatni weekend obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, dożynki w pobliskich gminach, Motoserce w Białogardzie. W tym natłoku wydarzeń nie mogło zabraknąć emocji dla fanów piłki nożnej, ponieważ rozegrana została kolejna runda w klasie okręgowej i b klasie.

Drugi mecz z rzędu wygrywa w B klasie drużyna Sokół Lulewice. Piłkarze z Lulewic pojechali w niedzielę 10 września do Rymania, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Syreną. Mecz był mocno wyrównany. Piłka, aż 5-krotnie trafiała do bramki, ale to piłkarze z Lulewic powiedzieli ostatnie słowo strzelając na 2:3 prawie w 90 minucie meczu. Drużyna jest liderem w swojej grupie.

W klasie okręgowej odbyło się bez większych niespodzianek. Radew Białogórzyno uległa na wyjeździe drużynie Wybrzeże Biesiekierz. Drużyna z Biesiekierza szybko bo już w 29 minucie zdobyła gola na 1:0, później aż do 79 minuty walka była dość wyrównana, jednak sytuacja w 79 minucie doprowadziła do karnego dla Biesiekierza, który został wykorzystany. Zaledwie 6 minut później przy stanie 2:0 piłkarze Radwi trafiają do bramki. Pozostałe 5 minut to próby wyrównania wyniku, jednak to się nie udało i mecz zakończył się 2:1.

Sokół Karlino słabo zaczął u siebie mecz z Victorią Sianów, w 2 minucie nie udało się wykorzystać karnego, co zemściło się w pierwszej połowie, którą drużyna zakończyła 0:1. Do drugiej połowy piłkarze z Karlina wyszli zmotywowani. Ledwie kilka chwil po rozpoczęciu gry skierowali piłkę do siatki przeciwnika i zremisowali na 1:1. W 58 minucie kolejna skuteczna akcja sokoła przyniosła drużynie prowadzenie 2:1 i ostatecznie takim wynikiem zakończył się mecz.

Ostatnim meczem drużyn z naszego powiatu były derby Iskry Białogard z Głazem Tychowo. Obie drużyny nie pokazują formy z zeszłego sezonu, ale to Iskra jest obecnie najgorszą drużyną rozgrywek.  W Białogardzie od początku to Głaz Tychowo pokazał inicjatywę, mocna i pewna gra zaowocowała wyjściem na prowadzenie już w 9 minucie. Dzięki karnemu udało się Białogardzianom strzelić w 17 minucie i zremisować na 1:1 jednak sytuacja potrwała długo, 7 minut po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze z Tychowa strzelili na 1:2 i tak też zakończyło się spotkanie.

Po 5 kolejkach najwyższe miejsce w tabeli zajmuje Sokół Karlino, który jest 5, dalej 11 mc zajmuje Radew Białogórzyno, 12 Głaz Tychowo, a tabelę na ostatnim 16 miejscu zamyka Iskra Białogard.