16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kim jest nowy dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie?

Paweł Mielcarek
źródło: Paweł Mielcarek / Facebook.com

Młodzieżowy Dom Kultury w Białogardzie wraca w ręce Powiatu z nową lokalizacją. Zmiana ta niesie również ze sobą nową osobę na stanowisku dyrektora. Funkcję tą od 1 września obejmuje dobrze wszystkim znany Paweł Mielcarek.

Paweł Mielcarek jest wszystkim znany z prowadzenia wielu imprez w Białogardzie i regionie. Dziś podjął się nowego wyzwania, którym jest pełnienie funkcji dyrektora MDK w Białogardzie. Paweł Mielcarek od najmłodszych lat interesował się muzyką, w wieku 8 lat dołączył do Katedralnego Chóru Chłopięcego w Koszalinie. Koncertował z chórem w wielu krajach między innymi w USA, Europie i Korei Południowej. Jego występy w chórze mogliśmy podziwiać do 2008 roku. W tym czasie był uczestnikiem setek koncertów i występów. Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” w Warszawie współorganizując m.in. Polonijną Akademię Chóralną w Koszalinie, której jest dyrektorem organizacyjnym. Współpracuje także z Orkiestrą Lekarzy i Studentów Medycyny, współtworząc w całej Polsce koncerty charytatywne. Jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym Białogardzkiego Chóru Kameralnego Bel Canto, pomysłodawcą i organizatorem m.in. Bożonarodzeniowych Koncertów Charytatywnych w Białogardzie, które rokrocznie odbywają się po Świętach Bożego Narodzenia. Zagrał kilka koncertów organowych w Szkocji i USA. Od 2005 roku współpracuje również z Chórem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pobierał indywidualne nauki lekcji śpiewu u Marii Wleklińskiej – wieloletniej mezzosopranistki Opery Nova w Bydgoszczy i Opery we Wrocławiu i prof. dr hab. Elżbiety Wtorkowskiej – obecnie Rektor Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest absolwentem dyrygentury chóralnej u prof. Przemysława Pałki.

Do jego osiągnięć można zaliczyć napisanie Hejnału Białogardu oraz uroczystej Intrady ku czci NMP na dwie trąby i organy. Ponadto Paweł Mielcarek ukończył ekonomiczne studia wyższe na Politechnice Koszalińskiej, jest także dyplomowanym menedżerem kultury.

Pawłowi życzymy, by z pełnym zaangażowaniem podjął się nowej roli, ponieważ jest to bardzo odpowiedzialne zadanie.

 

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj