6.5 C
Białogard
sobota, 24 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Kierowco pilnuj się – policyjny dron nad DW 112

Nad bezpieczeństwem białogardzkiego odcinka drogi DW 112 czuwał policyjny dron. Policjanci białogardzkiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzili działania przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego, podczas których ujawniono 30 wykroczeń drogowych.

Działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie  oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z wykorzystaniem policyjnego drona to już nie pierwsze tego typu działania na terenie Naszego powiatu, które skierowane są wobec kierujących rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, stwarzających realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Działania z wykorzystaniem policyjnego drona obejmowały głównie odcinek na drodze wojewódzkiej 112 w rejonie miejscowości Karlino – Redlino.

W momencie gdy funkcjonariusz będący operatorem drona zaobserwuje na kamerze wykroczenie popełnione przez kierującego danym pojazdem, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec sprawcy.

Podczas tych działań w ciągu 3 godzin policyjny dron zarejestrował 30 rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego. Głównie były to wykroczenia niestosowania się do znaku stop i linii bezwzględnego zatrzymania. Należy podkreślić, że odcinek skrzyżowania dróg DW 112 z DW 163 jest skrzyżowaniem, na którym bardzo często w wyniku nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących dochodzi do kolizji czy wypadków.

Wobec kierujących zastosowano środki adekwatne do popełnionych wykroczeń drogowych. Nie kryli oni również zaskoczenia, gdyż nie spodziewali się tego typu działań.

Policyjny dron po raz kolejny potwierdził swoją skuteczność na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego , a działania z jego wykorzystaniem będą kontynuowane na terenie Naszego powiatu.

źródło: KPP Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj