15 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Jest większość koalicyjna w Radzie Powiatu Białogardzkiego nowej kadencji.

11 kwietnia porozumienie koalicyjne podpisało dziewięcioro wybranych kandydatów na radnych z list KWW Ponad Podziałami oraz KW Prawa i Sprawiedliwości.

W nowej koalicji większościowej w powiecie znaleźli się wybrani w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Białogardzie:
Izabella Strzałkowska,
Monika Puchta,
Agnieszka Materko,
Paweł Wiśniewski,
Dominik Kołodziejski,
Marcin Matejko,
Mariusz Małecki,
Krzysztof Bednarz,
Michał Walkusz.

Podpisane przez każdą z wymienionych wyżej osób porozumienie wyraża wolę utworzenia koalicji pozwalającej na zbudowanie trwałej większości w Radzie Powiatu w Białogardzie nowej kadencji.

Uczestnicy porozumienia koalicyjnego zgodnie ustalili, że kandydatem koalicji na Starostę Białogardzkiego będzie Paweł Wiśniewski (KWW Ponad Podziałami), a na Wicestarostę Białogardzkiego Dominik Kołodziejski (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Jest to szansa na kontynuację pracy rozpoczętej przez poprzedniego Starostę Piotra Pakuszto, za którego kadencji zobaczyliśmy wiele pozytywnych zmian w Powiecie. Przykładem może być szpital, który w ostatnich latach zaczął być perłą powiatu białogardzkiego. Nie dość, że zadłużenie jednostki spadło z kilkunastu milionów do około 4, to dodatkowo pierwszy raz od lat szpital wypracował zysk z działalności.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj