15 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Białogardu [FOTO]

7 maja w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Białogardu. Nowi radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie. Przewodniczącym Rady został Karol Pietrzak.

Na początku sesji nowo wybrani Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, po czym wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Rada wybrała spośród siebie nowego przewodniczącego. Decyzją Rady stanowisko to pełnił będzie Karol Pietrzak, który wyraził wolę współpracy ze wszystkimi radnymi.

Przewodniczący rozpoczął procedurę wyboru wiceprzewodniczących Rady. W głosowaniu tajnym zwyciężył radny Piotr Skaskiewicz oraz radny Jan Sosnowski.

Ostatnim punktem pierwszej sesji nowej Rady było wręczenie nowemu burmistrzowi Emilii Bury zaświadczenia o wyborze oraz złożenie ślubowania. Burmistrz w krótkim przemówieniu podziękowała wyborcom i wyraziła chęć współpracy z radnymi na rzecz mieszkańców Białogardu.

Na sesji obecni był również starosta białogardzki Paweł Wiśniewski i wicestarosta Dominik Kołodziejski, którzy złożyli gratulacje i wręczyli drobne upominki na ręce burmistrza i przewodniczącego Rady.

foto: Maciej Nowak

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj