24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Firma z branży rybnej do likwidacji. Trwają zwolnienia grupowe

źródło: gk24.pl


Znana firma branży rybnej Friedrichs Polska działająca w okolicach Tychowa do likwidacji. Pracownicy z dnia na dzień otrzymali zwolnienia.

Firma została wystawiona na sprzedaż. Niemal 190 pracowników otrzymało zwolnienia z pracy. Firma branży rybnej tylko do końca bieżącego roku będzie prowadzić działalność. Z dniem 1 stycznia nie będzie prowadziła już działalności. O rozwiązaniu spółki Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło decyzję na początku października. Do wiadomości podaną jedynie informację o zamknięciu Spółki, bez podania pracownikom konkretnych powodów.

Decyzją Firmy zdziwiony jest Burmistrz Tychowa Robert Falana. Twierdzi, że zakład zainwestował spore pieniądze, wymieniono nawet linie produkcyjne. Współpraca samorządu z właścicielami firmy układała się bardzo dobrze, a sam podmiot wspierał wszelkie lokalne inicjatywy w Tychowie.

Zdziwiony jest także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie Henryk Ręcławowicz. Czekamy na spotkanie z kierownictwem, liczymy na usłyszenie, poznanie powodów, bo rzeczywiście, to zakład, który działa w naszym powiecie od lat, ceniony, nowoczesny, zatrudniający sporo ludzi – mówi dyrektor PUP.

Pracownicy firmy nie czują rozczarowania tą decyzją. Większość pracowników to mieszkańcy Powiatu Białogardzkiego. Dyrektor PUP w Białogardzie dodaje, że miejsc pracy jest sporo, także w branży rybnej. Zapewnia, że będzie się starał, aby każda osoba otrzymała pomoc w znalezieniu nowej pracy.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj