6.5 C
Białogard
sobota, 24 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

EKOprawcownia w Tychowie otwarta!

W tychowskim liceum ogólnokształcącym wystartowała nowa EKOpracownia. To przestrzeń pełna nowoczesnego sprzętu, w której młodzież będzie uczyła się o ekologii.

Dzięki współpracy z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie udało się utworzyć nowoczesną pracownię o profilu ekologicznym. Ekopracownia to miejsce wyposażone w świetny sprzęt. Do dyspozycji uczniów jest m.in. drukarka 3D i okulary do rozszerzonej rzeczywistości, praktyczne pomoce naukowe, stoły warsztatowe i wiele innych ciekawych rozwiązań.

Całość inwestycji wyniosła 55 000 złotych z czego dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 49 500 zł. Pozostałe środki przekazał Powiat Białogardzki.

Sala oraz zakupiony sprzęt będzie służył rozwojowi świadomości ekologicznej nie tylko uczniom szkoły ale także całej społeczności lokalnej w ramach różnorodnych projektów edukacyjnych i konkursów.

W uroczystym otwarciu uczestniczył Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Szczecinie Pan Marek Subocz, Pan Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek , Pani Radna RM w Tychowie Sylwia Walkusz, Dyrektor LO w Tychowie Daniel Wach oraz Wicestarosta Białogardzki Dominik Kołodziejski.

Foto: Powiat Białogardzki

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj