18.4 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Dziś Święto Wojska Polskiego

źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/kielce-uczcza-swieto-wojska-polskiego-uroczystym-apelem,130478.html

Dziś 15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego, obchodzone  na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. To także kościelne Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

15 sierpnia dla Polaków jest datą bardzo ważną. Dziś w całym kraju odbywają się uroczyste apele oraz liczne pikniki wojskowe z pokazami uzbrojenia i sprzętu. Dziękujemy za służbę naszym żołnierzom, oddajemy hołd wszystkim poległym za Ojczyznę, ale także wspominamy tamten trudny, dramatyczny czas – wielki i znaczący w historii naszego kraju.

15 sierpnia jest także świętem kościelnym. Katolicy czczą przedmiot wiary chrześcijańskiej, dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. To także tzw. Święto Matki Bożej Zielnej. W kościołach całej Polski święcone są zioła i kwiaty. W Białogardzie, w każdej parafii, Msze Święte odbywają się wg porządku niedzielnego.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj