0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Działkowcy spotkali się w Białogardzie

Źródło: http://www.powiat-bialogard.pl/

27 września w Starostwie Powiatowym w Białogardzie spotkali się prezesi rodzinnych ogrodów działkowych z powiatu białogardzkiego i sąsiadującego z nim powiatu świdwińskiego.

Konwent odbył się na zaproszenie Pana Piotra Pakuszto Starosty białogardzkiego. Oprócz szerokiego przedstawicielstwa ROD z Białogardu, Karlina, Połczyna-Zdroju i Świdwina wzięli w nim udział przedstawiciele Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa ze Szczecina.

Podczas spotkania działkowcy mogli się dowiedzieć, w jaki sposób można uzyskać dodatkowe środki dla ROD w ramach projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.

Środki z jednego grantu na realizację projektu przez ROD wynosi nie mniej niż 10 000 zł i nie więcej niż 100 000 zł. Wnioski w projekcie można składać na bardzo różne cele jak np. zagospodarowanie, w tym rekultywacja terenów ROD dotychczas nieużytkowanych, tworzenie i odnowienie zieleni (drzewa, krzewy, klomby, żywopłoty, murawy), w tym na terenie zrekultywowanym lub oczyszczonym ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rodzimych etc.

Tego typu spotkania mogą być powtarzane, gdyż pozwalają na wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania i zarządzania ROD.

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj