15 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Dyskusyjny Klub Książki w Białogardzie – spotkanie już 24 listopada

24 listopada 2022 r. o godz. 17:00  w budynku Izby Tradycji Regionalnej (Plac Wolności 4-5), odbędzie się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

Tematem dyskusji będzie jedna z najsłynniejszych książek biograficznych ostatniego ćwierćwiecza – „Papuga Flauberta” Juliana Barnesa.

Książka, która została wydana ponownie w 2011 roku przez wydawnictwo Świat Książki i nominowana do nagrody Bookera, stanowi przewrotną powieść, esej i przewodnik po meandrach ludzkiej, niedostępnej innym psychiki i duszy.

Słynna biografia słynnego autora. Narratorem tej oryginalnej książki jest fikcyjny biograf Flauberta, Geoffrey Braithwaite, z zawodu lekarz. Próbuje on poznać swojego idola przez pryzmat jego stosunku do ludzi, zwierząt, czasów, w którym żył.

W swoistym śledztwie natyka się na trudność nie do pokonania: Co faktycznie możemy wiedzieć o drugim człowieku? W jaki sposób nasz umysł obejmuje przeszłość? Przecież, mimo wielu pewnych źródeł, odległe czasy zawsze będą dla nas tylko wyobrażeniem…
Jedno jest pewne-to fascynująca gra z przeszłością i z literackimi konwencjami, z czytelnikiem i z niemożnością okiełzania cudzego życia.

źródło: https://www.biblioteka.bialogard.info/

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj