2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Dyrektor Powiatowego Centrum w Rodzinie o przenosinach WTZ [film]

źródło: powiat białogard/ youtube.com

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu w Białogardzie poruszono wiele ważnych tematów, takich jak szpital, manufaktura spożywcza, a także w informacji międzysesyjnej przenosiny Warsztatów Terapii Zajęciowej do budynku po gimnazjum nr 2. 

Istotny głos w sprawie zajęła obecna Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białogardzie Pani Anna Kowalczyk.

Potwierdziły się nasze doniesienia w sprawie, które wskazywały, że władze miasta przenoszą działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej bez żadnych konsultacji z Powiatem, który na podstawie umowy zleca prowadzenie Warsztatów miastu.

Dyrektor PCPR wskazała, że obecne wymogi prawne, a także zasady finansowania Warsztatów wymagają, by lokalizacja, w której się one znajdują, spełniała na dzień przeniesienia jednostki pewne standardy, o których nie można mówić obecnie.

Wszelkie zmiany lokalizacji, a także liczby miejsc w Warsztatach wymagają aneksowania umowy między podmiotem prowadzącym a zlecającym zadanie Powiatem. Nic takiego jednak nie miało miejsca.

Poniżej wypowiedź Dyrektor PCPR, która dokładnie przedstawia stan prawny, w którym powinno działać miasto, decydując się na przeniesienie jednostki.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj