18.8 C
Białogard
środa, 19 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Doszło do zlecenia zabójstwa policjanta z Białogardu

źródło: pixabay.com

Narkotyki stanowią poważny problem, ale niektóre grupy czerpią z nich ogromne korzyści, a także bezwzględnie likwidują każdego, kto postanowi im przeszkodzić, dziś dowiedzieliśmy się, że członkowie gangu narkotykowego zlecili zabójstwo policjanta z Białogardu.

Ustalono, że dwóch członków gangu narkotykowego zleciło zabójstwo policjanta z Białogardu i przekazało potencjalnemu sprawcy narzędzie, które miało posłużyć do wykonania zbrodni. Szybkie działanie służb jednak pozwoliło zatrzymać zlecających.

– To sprawa wyjątkowa, nie miałem jeszcze z taką do czynienia – przyznaje prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. – Owszem, zdarzały się groźby, nawet napaść na policjanta, ale zlecenie zabójstwa to sprawa wyjątkowa – mówi prokurator.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przygotowała akt oskarżenia i przesłała go do Sądu. Oskarżonymi są Tomasz A. i Marek S., sama sprawa jest jednak skomplikowana, a także wiąże się ze śledztwem dotyczącym rozprowadzania narkotyków.

O eliminacji policjanta zdecydował fakt, że zatrzymał on jednego z mężczyzn w prowadzonej przez siebie sprawie, a także zbyt mocno zainteresował się ww. mężczyznami

Bandyci próbowali różnych metod, by funkcjonariusz się od nich „odczepił”, dochodziło do pogróżek, anonimowych skarg do przełożonych, pomawiania. Miało to zdyskredytować policjanta i odsunąć go od sprawy. Jednak powyższe działania nie przyniosły rezultatu, a to przyczyniło się do decyzji o zleceniu zabójstwa.

Początkowo kat miał wykorzystać kwas, jednak doszło do zmiany zdania i przekazano mu broń palną.

Jak wskazuje prokurator Gąsiorowski- I tutaj właśnie wkraczają oficerowie CBŚ, którzy rozbijają grupę narkotykową i udaremniają zamach na policjanta.

Mężczyzn aresztowano, a prokuratura przygotowała akt skarżenia, który wraz z aktami sprawy trafił do sądu. Obu mężczyznom grozi kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności, gdyż za podżeganie i pomocnictwo zgodnie z treścią art. 19 kodeksu karnego, wymiar kary przewidziany jest w granicach sprawstwa czynu. A sam fakt odpowiedzialności za namawianie i pomoc wynika z art. 18 kodeksu karnego.

Oprócz podżegania i pomocnictwa w popełnieniu zbrodni oskarżeni mają zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających.

Obaj mężczyźni nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj