16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Dostał 2000 mandatu i stracił prawo jazdy

źródło: KPP Białogard

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonał się o tym w dniu wczorajszym jeden z kierowców, który za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje uprawnienia do kierowania i otrzymał wysoki mandat.

Wczoraj tuż po godz. 10:00 w jednej z miejscowości na terenie powiatu białogardzkiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Białogard zatrzymali do kontroli kierowcę Renault Master. 49-latek jechał z prędkością 119km/h. Kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2023r taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2000 zł, a na jego konto wpłynęło 14 pkt karnych.

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwiają brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwolona prędkość, narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze Policji przypominają, że od 17 września 2023 r. zaczęła obowiązywać również zmiana sposobu kasowania zgromadzonych punktów.

Teraz punkty usuwane będą po 2 latach:

– od uregulowania otrzymanego mandatu

– od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia wydanego w sprawie o naruszenie

 

Zniesione zostały również szkolenia zmniejszające liczbę punktów karnych

opracowanie i foto: KPP Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj