2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Czy radny Tomasz Strząbała zostanie odwołany?

pismo ws. radny tomasz strząbałaZ naszych informacji wynika, że 15 lipca 2022 roku do Rady Miasta w Białogardzie wpłynęło pismo od Wojewody Zachodniopomorskiego. Przedmiotem pisma jest możliwość pełnienia funkcji radnego przez Pana Tomasza Strząbałę.

Jak wynika z treści pisma Wojewody Zachodniopomorskiego, do wojewody wpłynęło pismo mieszkańców Białogardu. Mieszkańcy wyrazili zaniepokojenie, że radny Tomasz Strząbała może nie spełniać warunków ustawowych do pełnienia funkcji radnego.

Mieszkańcy w piśmie do Wojewody wskazują na to, że Radny Rady Miejskiej w Białogardzie swoje centrum życiowe koncentruje w Szczecinie, jednak do Białogardu przyjeżdża sporadycznie jedynie na sesje Rady Miejskiej, które odbywają się raz w miesiącu.

Takie stanowisko osób kierujących pismo do Wojewody, jednak nie jest zadziwiające. Radny Tomasz Strząbała pracuje jako Radca Prawny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Teraz do Białogardzkiej Rady Miasta wpłynęło pismo od Wojewody Zachodniopomorskiego. Ten Domaga Się od Radnych Miejskich przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.

Radni przedstawią Wojewodzie Zachodniopomorskiemu swoje ustalenia w formie uchwały, ponieważ tego żąda od nich wojewoda.

Na najbliższej sesji Rady Miasta możemy spodziewać się dyskusji na ten temat i podjęcia odpowiedniej uchwały. Warto przypomnieć, że radni klubu „Forum obywatelskie” usunęli niedawno Tomasza Strząbałę ze swojego grona.

Powodem interwencji Wojewody Zachodniopomorskiego jest możliwość naruszenia przez radnego kodeksu wyborczego.

Mieszkańcy zarzucili radnemu Tomaszowi Strząbale, że utracił prawo wybieralności z uwagi że mieszka w Szczecinie.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj