2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Czekają wolne miejsca w żłobku w Kościernicy

Dla przypomnienia to już 3 miesiące, jak rozpoczęła się przygoda z dziećmi w Żłobku gminnym w Kościernicy 28. Żłobek powołany został do sprawowania funkcji opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej nad dziećmi od ukończenia 20 tygodnia życia do lat 3.

Zadaniem placówki jest zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. To nowe, kolorowe, ciekawe miejsce, w którym dzieci czują się radośnie i bezpiecznie.

Placówka dysponuje 56 miejscami dla dzieci. Do dyspozycji maluszków są trzy duże, przestronne sale. W każdej grupie pracują wykwalifikowane opiekunki. Obecnie funkcjonują dwie grupy wiekowe: „Rybki” oraz „Myszki”, sprawujemy opiekę nad 31 dziećmi.

Żłobek oferuje nowoczesne wyposażenie sal, uwzględniając potrzeby dzieci. Estetykę podnoszą kolorowe kąciki zainteresowań dostosowane do wieku dzieci. Uzupełnieniem tych miejsc są różnorodne zabawki i akcesoria zapewniające zarówno prawidłowy rozwój, jak i wesołą, przytulną atmosferę.

Dysponujemy wózkami czteroosobowymi, sześcioosobowymi dzięki, którym nawet najmłodsi milusińscy mogą korzystać z codziennych spacerów — mówi nam dyrektor placówki Pani Mariola Giec. Robimy wszystko, by dziecko bardzo łatwo adaptowało się u nas i przychodziło do nas z uśmiechem na buzi. Proces adaptacji dzieci, jak też rodziców/opiekunów dzieci przebiega prawidłowo. Dzieci przyzwyczajają się do opiekujących się nimi osób, rówieśników, całego otoczenia oraz panujących w żłobku reguł. Przemiłe panie opiekunki prowadzą ciekawe zajęcia w formie zabaw, posługując się różnymi metodami dydaktycznymi, wspierającymi proces budowania poczucia własnej wartości u dzieci, wspierającymi proces usamodzielniania się dziecka, kształtowania zdolności do empatii i umiejętności zachowań społecznych. Dzieci nasze potrafią już spokojnie rozstać się z rodzicami, przezwyciężać lęk i obawy przed zmianą środowiska, uczestniczyć w życiu grupy.

Placówka położona jest w urokliwej i spokojnej scenerii, wśród zieleni i lasów. Zapewniamy także odpowiednie miejsce do zabaw na świeżym powietrzu. Żłobek znajduje się w niewielkiej odległości od Białogardu, bo zaledwie 5 kilometrów, jadąc piękną wyremontowaną drogą bez korków.

Rodzice /opiekunowie w celu dofinansowania pobytu dziecka w żłobku mogą skorzystać z dofinansowania z ZUS w kwocie nawet 400 zł miesięcznie dla tych, którzy nie otrzymują rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO).

Natomiast RKO przysługuje na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, o ile spełni ono kryterium wieku — od ukończenia 12 do 35 miesiąca. Pieniądze wypłacane są rodzicom i oni sami decydują, na co je przeznaczyć.

Informujemy, że Żłobek posiada jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy Żłobka, tel.720 820 940.

źródło: Opracowanie Grzegorz Galant Telewizja Polska

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj