6.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy już dziś

Dziś 27 grudnia o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie odbędzie się XII Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy.

W koncercie oprócz gospodarzy usłyszymy innych artystów z kraju oraz z Białogardu oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Białogardzie.

W tym roku podczas koncertu zbierane będą środki na leczenie 6-letniego Janka z Białogardu, który jest chory na chorobę genetyczną -mutację genu CACNA1A. Ta choroba wywołuje m.in. ataksję (niezborność ruchową) oraz opóźnienie psychoruchowe. Jaś ma także niedorozwój mózgowia, porażenie dziecięce. W życiu codziennym potrzebuje pomocy osób trzecich. Nie chodzi samodzielnie, nie mówi (wypowiada pojedyncze słowa, sylaby), ale jest pogodnym, uśmiechniętym dzieckiem. Koszty leczenia są bardzo duże, wynoszą około 3000 zł miesięcznie, w tym fizjoterapia, neurologopedia, elektrostymulacja itp.
Dodatkowo, starszy brat Jasia boryka się z zespołem Aspergera i świeżo rozpoznaną padaczką.

Przez minione 11 lat Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto, który jest organizatorem koncertów pomógł wielu osobom. Przez te wszystkie lata udało się zebrać ponad 120.000 zł.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj