0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Burmistrz Białogardu pozbywa się ludzi z rady sportu

Burmistrz Białogardu chce się pozbyć z miejskiej rady sportu prezesa najbardziej utytułowanego klubu w mieście. 

W czwartek 27 października dotarła do nas informacja, że burmistrz Białogardu Emilia Bury wyrzuciła ze składu miejskiej rady sportu prezesa Atletycznego Klubu Sportowego w Białogardzie Przemysława Lisa. Stanowisko w radzie sportu stracił również radny Paweł Szyszlak, który jest także tym zdziwiony. O tej decyzji dowiedział się dziś z…..Internetu.

Warto zaznaczyć, że burmistrz Bury poinformowała o zamiarze wyrzucenia prezesa Lisa ze składu miejskiej rady sportu w dniu, w którym zawodniczki i zawodnicy AKS walczą w finale Polskiej Ligi Zapaśniczej, a kilka dni wcześniej osiągnęli ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej: Wiktoria Chołuj wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 23 w zapasach, a Natalia Chołuj brązowy medal Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów!

Czyżby sukcesy białogardzkiego AKS-u, z których dumne jest całe miasto, zaczęły przeszkadzać pani burmistrz?

W środę 26 października podczas sesji rady miejskiej pani burmistrz krzyczała do radnych insynuując, że prezes AKS-u działa na szkodę klubu. A w jaki sposób miałby prezes Lis działać wg pani Bury na szkodę klubu? Z wypowiedzi na środowej sesji wynika, że wg pani burmistrz, pozyskując środki na działalność klubu od powiatu białogardzkiego i współpracując ze starostwem powiatowym, pan prezes Lis działa na szkodę klubu. Rozumiecie coś Państwo z tego?

Doprawdy trudno zrozumieć taką logikę. Jeśli prezes pozyskuje pieniądze na działalność klubu z różnych źródeł i potrafi współpracować z różnymi instytucjami i samorządami, to tylko przyklasnąć. Ale, jak mogliśmy się przekonać podczas sesji białogardzkiej rady miasta, pani burmistrz chyba to przeszkadza.

No cóż… Śmiało można przyznać, że mieszkańców Białogardu już coraz mniej dziwi w decyzjach i zachowaniu pani burmistrz. Ale coraz bardziej styl sprawowania władzy i podejmowane decyzje po prostu oburzają.

Miejska rada sportu to ciało doradcze dla włodarza miasta. Jej rolą jest w szczególności opiniowanie strategii rozwoju gmin w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej na danym terenie, w tym w szczególności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w zakresie dotyczącym terenów wykorzystywanych na cele kultury fizycznej itd.
Członkowie rady sportu pełnią swoje funkcje społecznie.
Opinie wydane przez radę sportu w ramach jej kompetencji nie są wiążące dla organów jednostek samorządu terytorialnego.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj