24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Burmistrz Białogardu nie chce porozumienia z powiatem w sprawie organizacji WOŚP

1 lutego starosta białogardzki pan Piotr Pakuszto wystosował do burmistrz Białogardu Emilii Bury pismo dotyczące współpracy w ramach organizacji 32 finału WOŚP w Liceum Ogólnokształcącym w Białogardzie.

Jak wiemy 31 finał, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe oraz chłodną aurę, nie przyciągnął zbyt wielu osób na białogardzki Plac Wolności, w przeciwieństwie do imprez innych samorządów, które odbywały się w pomieszczeniach zamkniętych.

Stąd też wynikła propozycja starosty białogardzkiego, który zaproponował rozmowy w sprawie przyszłorocznej organizacji imprezy w hali Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. Do spotkania miało dojść 10 lutego, jednak Burmistrz nie wyraziła chęci prowadzenia takich rozmów.

Z pisma wystosowanego przez burmistrz Białogardu możemy wyczytać, że będą forsowane inne lokalizacje, przede wszystkim wcześniej wspomniany Plac Wolności w Białogardzie, a także miejskie budynki instytucji kultury lub oświaty.

Hala Liceum Ogólnokształcącego byłaby najlepszym wyborem do organizacji tego typu imprezy, ponieważ może przyjąć największą liczbę osób ze wszystkich obiektów znajdujących się w mieście. Szkoły średnie podlegają jednak powiatowi, a miasto od dłuższego czasu nie wyraża chęci współpracy z tą jednostką samorządu, niestety ze szkodą dla mieszkańców.

Niemniej jak czytamy na profilu starosty białogardzkiego:„Jednak z mojej strony wola współpracy nadal jest silna Podtrzymuję chęć pomocy przy organizacji 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wspierającej ten finał imprezy w hali białogardzkiego LO 
Organizowana w hali LO impreza każdego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców”

Czy pod koniec roku jest szansa na zmianę decyzji burmistrz Białogardu? Temat pozostaje otwarty, na pewno będziemy informować o podjętych decyzjach.

źródło: Piotr Pakuszto. facebook.com

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj